home {{this.$translate('menu.back')}}
{{this.$translate('contact-write-to-us')}}
22 wrzesień, 2022
Jakie dodatki do czarnej sofy wybrać?

Interesuje Cię czarna sofa? Jakie dodatki dopasować do tego rodzaju mebla, by całość prezentowała się stylowo i nowocześnie? Najważniejszą kwestią jest dobór barw. Warto zadbać o kontrastujące elementy, które rozjaśnią wnętrze i podkreślą głębię koloru kanapy. Co ciekawe, dodatki do czarnej sofy to nie tylko poduszki i koce. Jest również wiele innych sposobów na podbicie czerni w Twoim wnętrzu. Sprawdź jakich!

Jakie dodatki do czarnej sofy?

Czarna sofa jest z całą pewnością jednym z bardziej stylowych i oryginalnych mebli. Idealnie wpisuje się w nowoczesne, modernistyczne wnętrza. Jakie dodatki do czarnej sofy wybrać? Czerń idealnie kontrastuje z modnym obecnie białym i szarym wykończeniem, a także dobrze pasuje do kamienia naturalnego, drewna i szkła.

Sofy welurowe są niezwykle eleganckie i stylowe. Dobrze wyglądają w połączeniu z intensywnymi kolorami. Jeśli planujesz ożywić monochromatyczną przestrzeń kolorem – do czarnej welurowej sofy dopasuj kolorowe dodatki – poduszki, zasłony, drobne elementy dekoracyjne (np.wazony, ramki), lub barwne dywaniki. Możesz również postawić na kolorowe krzesła tapicerowane, lub wygodny fotel o ciemniejszej barwie.

Jeżeli wyznajesz minimalizm we wnętrzach, warto zdecydować się na szarości, beże i biel. Czarne dodatki do czarnej sofy również wyglądają bardzo dobrze – taka konsekwencja zachowuje stylistyczną spójność tak bardzo cenioną przez osoby stawiające na proste, nowoczesne aranżacje.

A może poszukujesz czarnej sofy?

A może poza dodatkami interesuje Cię również zakup czarnej sofy? Od tego, jaki meble wybierzesz, będzie zależał nie tylko wygląd pomieszczenia, ale również komfort użytkowania kanapy. W MaloDesign kupisz eleganckie, czarne sofy. To między innymi sofy nierozkładane, idealne do dużych przestrzeni, gdzie nie potrzebujesz dodatkowego miejsca do spania, ponieważ dysponujesz np. pokojem gościnnym. Z kolei dla tych, którzy poszukują stylowej kanapy z funkcją spania, polecamy sofy rozkładane, które w dzień mogą służyć za miejsce do relaksu, a nocą do regenerującego snu.

Zielona dżungla

Poza dodatkami do czarnej sofy w postaci poduszek, lamp i innych elementów dekoracyjnych, do czerni idealnie pasuje również egzotyczna roślinność. Duża palma w modnej doniczce, zapierająca dech w piersiach monstera – to tylko kilka z zielonych propozycji, które doskonale wyglądają w towarzystwie czarnej kanapy.

W Twoim domu stoi czarna sofa? Jakie dodatki do niej dopasować? Jak widzisz, czarny kolor pasuje do wielu innych barw. Możliwości aranżacyjnych masz bardzo dużo – możesz postawić na ożywienie czerni mocnym kolorem, lub postawić na zachowawczą i elegancką spójność kolorystyczną. Niezależnie jednak od docelowego wyboru nie zapomnij o zieleni – soczyście zielone rośliny tworzą z czarną sofą fantastyczny duet. Jeżeli planujesz zakup sofy, krzeseł, stoły i innych elementów wyposażenia, nie zapomnij sprawdzić, jakie meble designerskie oferuje nasz sklep MaloDesign.