home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

28 październik, 2022

Funkcjonalnie zagospodarowanie skosów na poddaszu - podpowiadamy!

Jeśli masz dom z poddaszem, pewnie zastanawiasz się, jak zagospodarować skosy na poddaszu, żeby jak najlepiej wykorzystać tę dodatkową przestrzeń. Poddasza mogą zamienić się w przytulny kącik do wypoczynku, pokój dziecięcy, dodatkową sypialnię dla gości albo garderobę — pod warunkiem że dobrze wykorzystasz ich cechy konstrukcyjne. W naszym poradniku znajdziesz kilka wskazówek na sprytne wykorzystanie przestrzeni na poddaszu.

Zalety pokoi na poddaszu

Niektórzy narzekają na poddasza, zastanawiając się, jak zagospodarować skosy, inni doceniają ich zalety i twierdzą, że to ich ulubiona przestrzeń w domu. I rzeczywiście, poddasza mają wiele zalet:

  • są odizolowane od pozostałych pomieszczeń domu,
  • można je wykorzystać do stworzenia niemal każdego pomieszczenia,
  • nadają konstrukcji domu oryginalności i przytulnego charakteru,
  • przy odpowiednim rozmieszczeniu okien są bardzo słoneczne i jasne.

Jak zagospodarować poddasze ze skosami?

Największym problemem poddaszy są skosy. Utrudniają one wstawienie tam wielu standardowych mebli. Kto jednak powiedział, że poddasze ma być standardową przestrzenią? Jeśli wyposażysz je w meble designerskie, może stać się wspaniałym pokojem relaksu, do którego zaprosisz gości na drinka. A może wykorzystasz je jako własną przestrzeń do czytania czy domowe kino? Oto kilka pomysłów na wykorzystanie przestrzeni na poddaszu.

Garderoba na poddaszu

Sprytnym pomysłem na wykorzystanie pokoju ze skosami jest zorganizowanie tam garderoby. Możesz zamówić szafy na ubrania wykonywane na wymiar albo postawić na otwarte wieszaki i komody do przechowywania. Z łatwością znajdziesz też regały, w których można chować buty, torebki i mniejsze elementy odzieży poukładane w pudełkach. Do tego mała toaletka w pobliżu okna, duże lustro, lampy wokół niego i oryginalna przestrzeń na ubrania gotowa!

Home office na poddaszu

Innym sposobem na to, jak zagospodarować skosy w pokoju, jest urządzenie w nim domowego biura. Jeśli tylko poddasze jest słoneczne, praca w takim miejscu może być bardzo przyjemna. Naturalne światło jest zbawienne dla produktywności, zwłaszcza jeśli pada na biurko z góry, a nie z boku. W takim pomieszczeniu nie musi być dużo mebli, ale warto postawić na duże biurka i wygodne fotele biurowe. Takie ergonomiczne, ale i stylowe fotele znajdziesz w naszej ofercie.

Pokój spotkań

Niektórzy adaptują poddasza jako przestrzeń na imprezy, spotkania towarzyskie. Takiemu wykorzystaniu sprzyja ich oddzielenie od reszty domu. Odpowiednio umeblowane poddasze może być bardzo atrakcyjnym pomieszczeniem. Nasza propozycja to wysokie stoły okrągłe i hokery — takie meble nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają stworzyć lekko barowy czy kawiarniany nastrój.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, jak zagospodarować poddasze ze skosami, pomyśl o tym, jakiego pomieszczenia najbardziej brakuje Ci w domu. Czy jest to dodatkowa sypialnia, czy może przestrzeń na grę ze w bilard ze znajomymi — na poddaszu, przy odrobinie fantazji możesz zaaranżować każde z nich.