home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

28 październik, 2022

Meble designerskie, czyli jakie?

Meble designerskie to termin określający meble, które zostały zaprojektowane przez profesjonalnego projektanta. Tego typu meble są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyróżniają się trwałością. Oryginalne meble designerskie często kosztują więcej od zwykłych mebli, ale są przy tym bardziej stylowe i niepowtarzalne. Dowiedz się więcej o tym, co wyróżnia meble design i dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym charakteryzują się meble designerskie?

Istnieje wiele różnych rodzajów mebli designerskich: przestronne sofy, krzesła nowoczesne, oryginalne stoły czy nietypowe łóżka. Wszystkie je łączy niebanalny wygląd, który od razu podpowiada, że mamy do czynienia z meblem spoza masowej produkcji. W czasach, gdy wielu ludzi ma domy jakby skopiowane z katalogów tych samych firm meblarskich, dizajnerskie meble stanowią oryginalną przeciwwagę. To sprawia, że często decydują się na nie osoby ceniące sztukę, nietuzinkowe projekty i zwyczajnie poszukujące czegoś, co sprawi, że ich salon, sypialnia czy kuchnia będzie wyglądać inaczej.

Kolejną cechą designerskich mebli jest jakość ich wykonania. Często są to meble produkowane w krótkich seriach, z wysoką starannością i dbałością o szczegóły. Niektóre są wykonywane ręcznie, jeszcze inne — tylko na specjalne zamówienie. Odejście od masowej produkcji pozwala się skupić na solidności i wytrzymałości. Dzięki temu meble designerskie służą potem przez lata.

Wbrew temu, co uważają niektórzy, designerskie meble do salonu nie zawsze muszą mieć awangardowy charakter. Oczywiście, ze względu na to, że nowoczesne meble designerskie cieszą się dużym zainteresowaniem, producenci wypełnili rynek takimi właśnie projektami. Wystarczy jednak chwila poszukiwań, by znaleźć także fotele designerskie nawiązujące do końca XIX wieku albo szafy, których projekty czerpią z rokoko.

Jak dobrać idealne meble designerskie do swojego domu?

Podczas zakupów mebli designerskich ważne jest, by pamiętać o swoim własnym stylu. W końcu to Ty będziesz użytkownikiem tych mebli, więc chcesz, żeby pasowały do Twojego gustu. Niekoniecznie trzeba kierować się tym, co jest obecnie modne. Jednych zauroczą hokery nowoczesne, innym spodobają się stołki nawiązujące do barów Nowego Jorku sprzed dwóch stuleci. Fantazja projektantów sprawia, że dziś każdy może znaleźć dizajnerskie meble do salonu, sypialni, czy wyposażyć nimi przedpokój. To świetne czasy dla fanów oryginalnych mebli.

Twoje nowe meble designerskie - sklep internetowy MaloDesign

Jeśli chcesz poznać różnorodność mebli designerskich, sklep internetowy będzie dobrym miejscem, by zapoznać się z ich ofertą. W MaloDesign stawiamy na meble najlepszej jakości — starannie dobieramy każdy produkt do naszej oferty. Możesz wybierać spośród mebli standardowych i modeli personalizowanych, których kolorystykę i rozmiar dobierzesz do swojego wnętrza. Zapraszamy na zakupy!