home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

01 grudnia, 2022

Jak wybrać nowoczesne meble do pokoju dziennego?

Nowoczesny pokój dzienny to przestrzeń, która odzwierciedla osobowość właściciela. Wybierając meble do salonu, nowoczesne i funkcjonalne, pokazujesz odwiedzającym Twój dom, jak ważny jest dla Ciebie komfort i przyjemne otoczenie, w którym możesz spędzać czas wolny. Dowiedz się więcej o tym, jak urządzić salon w stylu nowoczesnym.

Czym powinny się charakteryzować nowoczesne meble do pokoju dziennego?

Salon jest miejscem, gdzie spotka się cała rodzina, gdzie przyjmuje się gości i urządza spotkania. W związku z tym, meble w salonie muszą być funkcjonalne, wygodne i estetyczne. Nowoczesne meble do pokoju dziennego tworzone są z różnych materiałów jak drewno, metal, szkło, skóra i tkanina. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. To nie tylko szkło i metal, czerń i biel, jak może się kojarzyć wielu osobom. Nowoczesny pokój dzienny może wyglądać przytulnie, nie tracąc przy tym eleganckiego charakteru.

Nowoczesne salony są mniej formalne niż te urządzone np. w stylu klasycznym. Ich przestrzenie są często otwarte, np. łączące się z kuchnią przez wyspę kuchenną lub wysoki stół, przy którym stoją hokery nowoczesne. Otwarte są również pozostałe meble — zamiast dużych zamkniętych szaf są regały, w których część półek nie ma drzwi ani szuflad. Częstym elementem oprócz wygodnych kanap są również fotele designerskie, które pozwalają każdemu członkowi rodziny na zachowanie własnej, wygodnej przestrzeni, ale jednocześnie bycie obok siebie. Do tego funkcjonalne szafki RTV, dzięki którym kino domowe lub sprzęt audiofilski zyskują odpowiednią oprawę.

Jak połączyć nowoczesne meble do salonu z innymi meblami?

Do niedawna jeszcze w salonach królowały duże, gotowe zestawy mebli pokojowych. Dziś już się od tego odchodzi. Eleganckie, nowoczesne meble do salonu wcale nie muszą pochodzić z jednego kompletu. Wręcz przeciwnie, mieszanie koncepcji jest bardzo na czasie. Ekskluzywne meble do salonu mogą łączyć się z dodatkami utrzymanymi w innym stylu. To nada całemu pomieszczeniu świeżości.

Coraz częściej w nowoczesnych salonach pojawiają się meble designerskie — wbrew pozorom wcale nie muszą być dużo droższe niż ich odpowiedniki z dużych sklepów. Warto jednak dopłacić za oryginalne wzornictwo i wysoką jakość użytych materiałów. Decydując się na nie, zyskamy pewność, że wybraliśmy modne meble do salonu, które będą dobrze wyglądać przez lata.

W nowoczesnych salonach, które łączą się z jadalnią lub kuchnią, często stawia się na rozkładane stoły i krzesła nowoczesne. Są bardzo wygodne, a designerski wygląd sprawia, że przejście pomiędzy strefą kuchenną a strefą wypoczynkową jest bardziej płynne.

Jak wybrać nowoczesne meble do pokoju dziennego?

Przeglądając katalogi i strony, na których zaprezentowane są nowoczesne, eleganckie meble do salonu, zwróć uwagę na kilka rzeczy:

  • rozmiary, uwzględniające dostępną przestrzeń w pokoju,
  • kolory, które się uzupełniają i można je łatwo dopasować do innych mebli w domu,
  • styl pasujący do innych elementów w pokoju i podkreślający nastrój, jaki chcesz uzyskać,
  • dodatkowe funkcje, jakie powinny spełniać Twoje nowoczesne meble do pokoju.

Biorąc to pod uwagę będzie Ci łatwiej odnaleźć się w gąszczu dostępnych modeli i wybrać naprawdę oryginalne meble do salonu. Takie, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również świetnie sprawdzą się w swojej roli.