home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

01 grudnia, 2022

Jakie oświetlenie wybrać do loftowego wnętrza?

Wiele osób podczas aranżowania przestrzeni zastanawia się, jakie oświetlenie wybrać do loftowego wnętrza. Urządzanie otoczenia w tym stylu stało się ostatnio bardzo modne. Loftowe pomieszczenia są bardzo przestronne, surowe oraz nowoczesne. Charakteryzuje je prostota i minimalizm, dodatki dobrane z dużą starannością oraz designerskie akcesoria.

Styl industrialny powstał w latach 50. XX wieku w USA. Podczas recesji można było wynająć w niskiej cenie nieruchomości, które były dużymi pomieszczeniami fabrycznymi i warsztatowymi. Przebywało tam wielu młodych artystów, wykorzystujących wnętrza jako pracownie, sale wystawowe oraz mieszkania. Urządzając je, przynosili przedmioty kupione na targach lub otrzymane od znajomych. W ten sposób narodził się styl industrialny, który dziś znowu powrócił do łask.

Przestrzenie loftowe pozbawione są efektownych dekoracji i wyszukanych detali. Styl ten kojarzy się z oryginalnym oświetleniem. Lampy mają spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną i wprowadzić do pomieszczenia niepowtarzalny klimat. W dzisiejszym artykule pomożemy Wam dobrać odpowiednie oświetlenie wnętrza w stylu industrialnym.

Jakie oświetlenie wybrać do loftowego wnętrza — przydatne wskazówki

Wyróżniliśmy kilka najważniejszych kwestii, którymi warto się kierować podczas zakupu lampy do loftowego wnętrza.

Prostota

W pomieszczeniach urządzonych w industrialnym stylu doskonale będą prezentowały się metalowe lampy mające proste, geometryczne kształty. Ciekawym rozwiązaniem są także lampy wiszące z długim kablem i odsłoniętą żarówką. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepiej sprawdza się czarny i biały kolor oraz odcienie szarości. Chcecie nieco urozmaicić wnętrze? Dobierzcie dodatki w trochę żywszych kolorach.

Właściwa ilość światła

Lampy powinny dobrze oświetlać całe pomieszczenie, jednak nie jest to łatwe zadanie w przypadku dużej przestrzeni. Dlatego też dobrze jest zastanowić się nad zakupem lamp stojących, co umożliwi zaaranżowanie osobnych stref (do pracy lub wypoczynkowej). Można zdecydować się także na oświetlenie punktowe (np. kinkiety), dzięki któremu podkreślimy wybrane miejsca w pokoju.

Dopasuj oświetlenie do pomieszczenia

Dobierając loftowe oświetlenie, pamiętajmy, aby dobrze komponowało się z pozostałymi elementami otoczenia i pasowało do rodzaju pomieszczenia. W salonie dobrze sprawdzi się loftowy żyrandol, ponieważ zapewni dużą ilość światła i będzie efektownie się prezentował. Z kolei stylowa lampa nad stół to dobre rozwiązanie do jadalni w stylu loft. Takie oświetlenie jest funkcjonalne, a przy tym wspaniale podkreśli niepowtarzalny wystrój pomieszczenia.

Profesjonalna oferta

Dobranie odpowiedniej lampy w stylu loftowym nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się pomocne, jeśli planujesz urządzić w ten sposób wnętrze. W MaloDesign znajdziesz oryginalne lampy, a także meble designerskie. Z nami urządzisz swoją przestrzeń w stylo loft, retro oraz wielu innych.