home {{this.$translate('menu.back')}}
{{this.$translate('contact-write-to-us')}}
01 lipiec, 2021
Designerskie lampki biurkowe, które pomogą w nauce i w pracy

Dobór oświetlenia biurowego ma zasadniczy wpływ na zdrowie i samopoczucie, a także na wydajność samej pracy. Jeśli spędzasz codziennie wiele godzin przed komputerem, warto zainwestować w lampkę biurkową o odpowiedniej mocy. Obecnie na rynku znajdziesz wiele produktów, które są funkcjonalne i stanowią ciekawy element dekoracji wnętrza. Jakie oświetlenie na biurko będzie najlepsze?

Oświetlenie biurowe a zdrowie

W ostatnim czasie wiele osób przechodzi na tryb pracy lub nauki zdanej, ale zapomina o urządzeniu stanowiska pracy. Tymczasem odpowiednie wyposażenie takie jak oświetlenie biurowe nie tylko wpływa na jakość wykonywanych obowiązków, lecz także oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie. Brak lampki biurkowej może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych – powoduje szybkie zmęczenie oraz pogorszenie wzroku. Nie warto zatem bagatelizować zagrożenia i poznać kilka podstawowych warunków dotyczących planowania oświetlenia biurowego w swoim domu.

Jakie oświetlenie na biurko będzie odpowiednie? Najważniejsza zasada mówi, aby do pracy wykorzystywać dwa źródła światła, czyli główne oraz kierunkowe. Dzięki temu unikniemy męczącego dla oczu zjawiska kontrastu, zachodzącego gdy zbyt długo skupiamy wzrok na jednym punkcie, np. monitorze. Jako kierunkowe oświetlenie do biura świetnie sprawdzą się produkty Malo Design. W asortymencie tej firmy znajdziesz szeroką ofertę lamp biurowych, wyróżniających się niebanalnym designem, takich jak nowoczesna lampka biurkowa MER.

Przeczytaj też: jak zbudować kącik do relaksu i wypoczynku.

Jakie oświetlenie na biurko będzie odpowiednie?

Jeśli zastanawiasz się, jaka lampka biurkowa odpowiada Twoim potrzebom, musisz zdać sobie sprawę z kilku dodatkowych kwestii. Po pierwsze, oświetlenie do biura powinno przypominać naturalne światło dzienne. Nie może być zbyt oślepiające, aby nie drażniło oczu swoją intensywnością. Z tego powodu bardzo jasne lub kolorowe żarówki nie stworzą warunków optymalnych do pracy. Istotne jest również, aby lampka biurkowa była odpowiednio dopasowana do naszej pozycji przy komputerze. W tym celu warto zainwestować w urządzenia takie jak nowoczesna lampka biurkowa AGRI z możliwością regulacji kąta nachylenia światła oraz odłączenia klosza.

Planując oświetlenie biurowe, trzeba również zwrócić uwagę na miejsce ustawienia urządzenia. W przypadku osób praworęcznych lampa biurkowa powinna znajdować się po lewej stronie, natomiast leworęcznych po prawej, aby nie dopuścić do zasłaniania strumienia światła. Ważna jest także odległość pomiędzy samą żarówką a oświetlaną powierzchnią, która nie może przekraczać 35 cm. W sytuacji gdy biurko ma niewielkie rozmiary, rekomenduje się korzystanie z lampy stojącej. Obecnie na rynku można znaleźć dziesiątki stylowych modeli takich urządzeń, np. minimalistyczną lampę Pullo w efektownym złotym kolorze.

Nowoczesna lampka biurkowa – wybór mocy urządzenia

Wybierając oświetlenie nad biurko, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka moc urządzenia będzie dla nas najlepsza. Z reguły producenci oferują lampy biurowe o mocy od 40 do nawet 100W. Optymalne natężenie światła do pracy przy komputerze powinno wynosić około 500 luksów, a takie zapewnia żarówka o mocy 60W. Jeśli zależy nam na mniejszych wydatkach, możesz zdecydować się na oświetlenie do biura w technologii ledowej, które pobiera znacznie mniej energii elektrycznej, a produkuje więcej światła (w porównaniu do konwencjonalnych żarówek). Choć sam zakup oświetlenia LED wiąże się ze stosunkowo dużymi kosztami, w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić. Za tym rozwiązaniem przemawia również fakt, że to właśnie żarówki ledowe rzucają światło najbardziej zbliżone do naturalnego.

Modne i funkcjonalne oświetlenie biurowe Malodesign

Malodesign to sklep internetowy, w którym znajdziesz szeroki wybór lamp biurkowych stworzonych do zdalnej pracy lub nauki. Oferowane przez firmą produkty odznaczają się niezwykłą trwałością oraz wysoką jakością wykonania, dzięki czemu stanowią inwestycję na lata. Wszystkie produkty dostępne w Malo Design zostały zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół, dlatego zachwycą nawet najbardziej wymagających wielbicieli designu. Te nowoczesne lampy biurkowe w zależności od modelu pozwalają urządzić przestrzeń na rozmaite sposoby – klasycznie, prosto i minimalistycznie, a także bardziej fantazyjnie np. w stylu glamour. Ponadto stanowią rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, skutecznie podnosząc komfort pracy przy biurku. W asortymencie sklepu znajdziesz nie tylko designerskie oświetlenie biurowe, ale także sufitowe oraz podłogowe. Sprawdź pełną ofertę lamp Malo Design.