home {{this.$translate('menu.back')}}
{{this.$translate('contact-write-to-us')}}
04 sierpien, 2021
Doradztwo i stylizacja wnętrz. Kiedy warto skorzystać z pomocy?

Jeśli chcesz urządzić estetyczną przestrzeń według najnowszych trendów, warto poprosić o pomoc architekta. Dzięki wsparciu profesjonalisty Twój dom nabierze unikalnego charakteru, a przy tym będzie praktyczny w użytkowaniu. Co robi architekt wnętrz i dlaczego coraz więcej osób korzysta z jego usług?

Profesjonalna aranżacja wnętrz

Co robi architekt wnętrz? Szeroko rozumiana aranżacja mieszkania zakłada wybór odpowiednich mebli, oświetlenia oraz dodatków utrzymanych w najnowszych trendach urządzania przestrzeni. Jej celem jest stworzenie estetycznego, a przy tym funkcjonalnego wnętrza w stylu, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom klienta. Praca projektanta to również aspekty praktyczne, takie jak rozmieszczenie gniazdek elektrycznych czy poszczególnych elementów wyposażenia domowego, w tym sprzętu AGD. Choć jego podstawowym zadaniem są aranżacje wnętrz, często zapewnia doradztwo już na samym etapie planowania budowy czy zakupu nieruchomości, proponując ciekawe pomysły dotyczące rozplanowania przestrzeni. Dzięki wsparciu profesjonalisty nie tylko zaoszczędzimy na późniejszych zmianach bądź przeróbkach, ale przede wszystkim stworzymy spójną wizję naszego mieszkania lub domu.

Stylizacja wnętrz – współpraca z architektem

Profesjonalne aranżacje wnętrz wiążą się z podpisaniem umowy precyzyjnie określającej warunki współpracy. Niezbędne formalności następują po rozmowie, podczas której klient określa swoje oczekiwania oraz poznaje stawkę za pomoc w urządzeniu wystroju mieszkania – stylizacja wnętrz zazwyczaj jest rozliczana za metr kwadratowy powierzchni. W następnym kroku projektant przeprowadza audyt potrzeb klienta i dokonuje oględzin lokalu, przeprowadzając niezbędne pomiary. W ustalonym terminie przedstawia do akceptacji projekt wraz z wizualizacją, zawierający wszystkie koszty oraz materiały. Bardzo często aranżacja mieszkania zakłada także pomoc w nadzorowaniu prowadzonych prac budowlanych oraz wykończeniowych.

Kiedy warto skorzystać z pomocy projektanta?

Choć wiele osób przeprowadza samodzielnie aranżacje wnętrz, w niektórych przypadkach warto skorzystać z pomocy specjalisty. Mowa tutaj przede wszystkim o sytuacjach, gdy mamy do czynienia z nietypowym układem pomieszczeń oraz starym budownictwem, np. w kamienicach. Profesjonalna stylizacja wnętrz przyda się również w przypadku nieszablonowych pomysłów na aranżacje, wymagających dużej wiedzy na temat zagospodarowania przestrzeni, takich jak antresole, podwieszane sufity czy meble na wymiar. W ostatnim czasie bardzo modne stały się nietypowe koncepcje wnętrzarskie np. wybór stołu i krzeseł utrzymanych w odmiennych stylach. Choć w magazynach branżowych można znaleźć wiele ciekawych inspiracji, w realizacji takich pomysłów warto skorzystać ze wsparcia architekta wnętrz – dzięki dobremu oku oraz doświadczeniu pomoże klientowi w odtworzeniu nawet najbardziej nietypowej wizji przestrzeni.

Korzyści ze współpracy z architektem wnętrz

Profesjonalne aranżacje wnętrz gwarantują, że projekt zostanie wykony z dbałością o każdy detal, w oparciu o widzę oraz doświadczenie architekta. Przy tym będzie nie tylko estetyczny, ale także praktyczny, stworzony z myślą o potrzebach wszystkich domowników. Projektant wnętrz zna najnowsze trendy urządzania mieszkań i ma bardzo dobre poczucie estetyki, dlatego nada każdej przestrzeni interesującego charakteru. Jako że doskonale orientuje się w ofercie sklepów meblowych oraz hurtowni budowlanych, zaproponuje wyposażenie i materiały zgodne z oczekiwaniami klienta. Może również polecić ekipę remontową, która wykona projekt na najwyższym poziomie. Mówiąc o korzyściach z pomocy w aranżacji mieszkania, nie można zapomnieć o zaoszczędzonym czasie, przeznaczonym na zakup oraz wybór produktów czy samo znalezienie wykonawców. Profesjonalna stylizacja wnętrz daje nam pewność, że architekt zadba o wszystkie szczegóły realizowanej inwestycji.

Aranżacja mieszkania – pomoc Malo Design

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w urządzeniu wystroju mieszkania, możesz także skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Malo Design. Wystarczy, że wyślesz nam zdjęcie swojej aranżacji, a z przyjemnością dobierzemy dla Ciebie odpowiednie meble, biorąc pod uwagę estetykę Twojego wnętrza oraz dopasowanie kolorystyczne. Zawsze możesz także zapytać o opinię naszych doradców w sklepie – zaproponują rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb. Wszystkie potrzebne informacje kontaktowe znajdziesz tutaj.