home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

11 marca, 2022

Jak urządzić pokój gościnny, aby był praktyczny i przytulny

Pokój gościnny jest miejscem stworzonym z myślą o naszych bliskich. Aby przyjąć ich jak najlepiej, powinniśmy urządzić go komfortowo i przytulnie. W tym celu nie musimy wcale wydzielać specjalnego pomieszczenia – wystarczy wygodna kanapa oraz oryginalna pufa. Jak umeblować pokój gościnny? Przedstawiamy praktyczne wskazówki i inspiracje!

Pokój gościnny – czy jest potrzebny?

Odwiedziny krewnych z innego miasta czy z zagranicy, spotkanie z przyjaciółmi, które się przedłużyło – istnieją rozmaite okazje do tego, aby przenocować swoich bliskich. Nie zawsze mamy jednak do tego warunki i musimy improwizować, oferując im prowizoryczne posłanie na podłodze w salonie czy rozkładając stary tapczan. Chcąc być odpowiednio przygotowanym na przyjęcie gości, warto wygospodarować dla nich osobny pokój i wyposażyć go w komfortowe meble. Wówczas poczują się u nas jak u siebie w domu!

Jak urządzić pokój gościny?

Jeśli dysponujemy dodatkowym pomieszczeniem, mamy szansę wykorzystać przeróżne koncepcje na pokój gościnny. Inspiracje z internetu oraz magazynów mogą być dla nas kopalnią pomysłów, ale nie warto za nimi ślepo podążać – najważniejsza jest bowiem funkcjonalność. Dlatego też najlepiej zacząć od podstawowego mebla, czyli łóżka. Powinno mieć szerokość minimum 120 cm, tak aby zmieściły się na nim dwie osoby. Praktycznym dodatkiem do łóżka będzie pojemnik do przechowywania pościeli, który zimą posłuży także jako skrytka na zimowe kurtki czy płaszcze.

W zależności od sytuacji nasi bliscy mogą nawet kilka tygodni użytkować pokój gościnny. Aranżacja tego pomieszczenia powinna być więc uzupełniona o szafę. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza model wyposażony w system cichego zamykania – dzięki niemu goście nie zbudzą nas, gdy będą przygotowywać się do wyjazdu w środku nocy lub wczesnym rankiem.

Urządzając praktyczny pokój gościnny, musimy także wyposażyć go w lampy. Przydadzą się zarówno główne, jak i pomocnicze źródła światła. Z tych ostatnich najważniejsza jest oczywiście lampa biurkowa, niezbędna do czytania książek po zmroku.

Przytulny pokój gościnny

Jak urządzić pokój gościnny, aby był przytulny? Przede wszystkim stawiając na miękkie poduszki, koce czy pledy. Zapewnią komfort podczas chłodniejszych nocy oraz sprawią, że w pomieszczeniu zapanuje relaksujący nastrój. Wybierając tekstylia do pokoju dla gości, nie można także zapomnieć o narzucie, która stanowi kropkę nad „i” każdej aranżacji łóżka. Świetnie będą wyglądały zwłaszcza modele z tłoczonym wzorem jak Laya lub Nava, dostępne w sklepie Malodesign.

Meble do pokoju gościnnego również sprawią, że wyda się on bardziej przytulny. Mowa tu na przykład o fotelach obitych przyjemną w dotyku tkaniną, pełniących nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i użytkową. W końcu goście nie chcą spędzać czasu wolnego wyłącznie na łóżku, w pozycji leżącej, lecz posiedzieć wygodnie i poczytać gazetę czy obejrzeć telewizję. Fotelem, który idealnie uzupełni pokój gościnny jest między innymi nasz model Bufalo 2 – komfortowy i wygodny.

 

Jak urządzić mały pokój gościnny lub salon?

Odpowiedź na pytanie, jak urządzić mały pokój gościnny lub zagospodarować w tym celu salon, jest stosunkowo prosta. Wystarczy bowiem sięgnąć po rozkładaną sofę, która w razie potrzeby w kilka sekund zamieni się w idealne miejsce do spania. Aby zapewniła komfort naszym bliskim, powinna być jednak wysokiej jakości – z porządnym stelażem oraz wygodnym materacem. Świetnie sprawdzi się na przykład model Loen dostępny w Malodesign, z eleganckimi pikowaniami i w uniwersalnym, szarym kolorze.

Chcąc urządzić pokój gościnny małych rozmiarów lub nawet zaaranżować dla bliskich część salonu, nie musimy wcale ograniczać się do samej kanapy. Możemy postawić w jej pobliżu oryginalną pufę, która nie zajmie dużo miejsca, a przy tym ciekawie ozdobi przestrzeń. Malodesign oferuje wiele ciekawych modeli takich mebli, utrzymanych w różnych stylach wnętrzarskich. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza pufy Glamour oraz Steel.