home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

01 lipca, 2019

Komfort podczas pracy jest niezwykle istotną sprawą. Zobacz, jak możesz go zwiększyć!

Praca biurowa wiąże się z codziennym przebywaniem w pozycji siedzącej przez 6-8 godzin. Jeżeli zajmujesz wysokie stanowisko, niekiedy konieczne okazuje się zabranie służbowych obowiązków do domu, co skutkuje dodatkowym czasem spędzonym przed laptopem lub dokumentami. Nietrudno się więc domyślić, że nieodpowiednio dopasowane krzesło czy fotel może wpłynąć nie tylko na komfort użytkowania, ale też na zdrowie. Jakie zatem cechy powinien posiadać idealny fotel biurowy i czemu szczególnie przyjrzeć się podczas zakupów?

Wybierz profesjonalny fotel biurowy, który zapewni Ci wygodną pracę

W fotelu najważniejsza jest ergonomia. Brzmi nieco egzotycznie? Mówiąc krótko, oznacza to możliwość dopasowania każdego elementu do swojej postury i wzrostu. Siadając na takim fotelu, dasz radę obniżyć lub podnieść siedzisko, dostosować kąt nachylenia oparcia, ustawić zagłówek, podłokietniki, wyregulować oparcie na wysokości odcinka lędźwiowego... Wszystko po to, by długotrwałe siedzenie na nim stało się przyjemnością. Niezwykle ważne jest również sprawdzenie mniej oczywistych parametrów wybranego krzesła. Zwróć uwagę, czy dobrze wpasuje się ono w Twoje stanowisko pracy. Nie ma bowiem nic gorszego, niż zbyt szerokie siedzisko, które nie chowa się pod biurkiem i utrudnia korzystanie z niego. Równie istotna jest szerokość podstawy jezdnej, czyli stelaża z kółkami. Do biurka z wbudowanymi szufladami czy szafkami lepiej będzie dobrać węższe krzesło.

Ergonomiczny fotel biurowy pomoże Ci zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie

Fotele biurowe to meble do zadań specjalnych. Ich zadaniem jest nie tylko utrzymanie ciężaru użytkownika przez kilka godzin dziennie, ale także zapewnienie mu najzdrowszej i najbardziej komfortowej pozycji za biurkiem. Wybierając profesjonalne krzesło, sprawdź jego stabilność. Doskonale sprawdza się co najmniej pięcioramienna podstawa jezdna wykonana z metalu, dodatkowo zapobiegającego uszkodzeniom mechanicznym. Oparcie powinno lekko się odchylać, ale nie na tyle, by grozić upadkiem. Niezbędna będzie tutaj specjalna blokada. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort, dopasuj kółka do podłoża: plastikowe do wykładziny, gumowe do paneli, płytek czy parkietu. Kupowałeś już wiele foteli biurowych i za każdym razem dawały o sobie znać odkręcające się śruby? Zdecyduj się na mebel od sprawdzonego producenta, jak te dostępne w naszym sklepie Malo Design. Znajdziesz w nich solidne, stalowe gwinty, które zapobiegną odkształceniom.