home {{this.$translate('menu.back')}}
{{this.$translate('contact-write-to-us')}}
09 wrzesień, 2019
Odrabiamy zadanie domowe. Jak urządzić dziecięcy pokój, żeby ułatwić skoncentrowanie się na nauce?

Rozwiązywanie przykładów z zeszytu ćwiczeń, poznawanie nowych słówek w języku obcym czy wkuwanie na pamięć różnych dat i regułek. Tego rodzaju obowiązki szkolne z pewnością nie należą do najprzyjemniejszych. Zwłaszcza w takiej sytuacji, kiedy na odrabianiu lekcji zwyczajnie trudno się skupić. W Malo Design nie mamy wprawdzie patentu na wyśrubowanie średniej i czerwony pasek na świadectwie, ale za to z przyjemnością udzielimy kilku użytecznych porad odnośnie aranżacji pomieszczenia do nauki.

Przestrzeń do pracy musi być wyraźnie rozdzielona. Usuń z widoku wszelkie możliwe rozpraszacze

Badania naukowe dowodzą, iż ludzki umysł jest w stanie zachować maksymalną koncentrację nieprzerwanie przez ok. 15-30 minut. Dlatego przed przystąpieniem do wykonywania zadania domowego należy sobie przygotować specjalnie wydzielone miejsce. W tym celu bardzo pomocne okazują się biurka designerskie o ergonomicznej konstrukcji. Kilka takich modeli znajduje się w ofercie Malo Design. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu nie tylko zapewniają maksymalną wygodę, ale też pozwalają starannie wyselekcjonować niezbędne rzeczy. Tutaj warto zwrócić uwagę na biurka z szufladami i przegródkami, takie jak Bora, Kanada czy Lima – więcej szczegółów na ich temat w naszym sklepie. Kiedy ma się przed sobą wyłącznie rzeczy potrzebne do nauki (podręcznik, komputer, własne notatki itd.), znacznie łatwiej oddać się szkolnym obowiązkom w pełni. Cała reszta może zaczekać, najlepiej poza zasięgiem rąk i wzroku niesfornego ucznia.

Funkcjonalne biurka designerskie pomogą dobrze zorganizować i uporządkować miejsce do nauki

Podobno chaos działa stymulująco na aktywność twórczą – niestety przyswajanie usystematyzowanej, szkolnej wiedzy ma raczej niewiele wspólnego z dobrze pojmowaną kreatywnością. Za to rzeczy walające się po wszystkich kątach pokoju dziecięcego mogą skutecznie rozpraszać uwagę, przez co nauka sporo straci na efektywności. W asortymencie Malo Design znajdzie się kilka funkcjonalnych akcesoriów, które pozwolą utrzymać w ryzach posiadane książki, przybory do pisania, słuchawki czy ubrania. Rzecz jasna sprzątanie nie może stać się pretekstem do tego, żeby odrabianie zadań domowych przekładać na później w nieskończoność. Po prostu odkładanie wszystkich przedmiotów na jedno, z góry ustalone miejsce zaraz po tym jak przestanie się z nich korzystać, stanowi bardzo użyteczny nawyk. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z produktami z naszego sklepu – designerskie biurka to ważna część oferty Malo Design.