Wygodny i ergonomiczny fotel biurowy. Oto, jak zadbać o własne zdrowie podczas pracy
27 styczeń, 2020

Ogromny ból pleców, całkowicie zablokowana mobilność łopatek czy chociażby zesztywniały kark. To tylko kilka z wielu dolegliwości, które doskwierają niemalże każdemu pracownikowi biurowemu. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu. Skróć własne cierpienia i zainwestuj w ergonomiczne wyposażenie przestrzeni roboczej. W tym artykule podpowiadamy Ci, jakimi czynnikami kierować się przy wyborze wygodnego siedziska. Sprawdź sam, że osiem godzin spędzonych przy komputerze nie musi kończyć się wizytą u fizjoterapeuty.

Ergonomia, czyli słowo klucz. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w wygodny fotel biurowy

Dotychczas przy wyborze fotela biurowego kierowałeś się wyłącznie designem? To popularny błąd popełniany przez osoby zajmujące się aranżacją przestrzeni roboczej. Warto zapamiętać, że w tego typu siedzeniu główną rolę odgrywa ergonomia, czyli maksymalny poziom humanizowania pracy. Co dokładnie kryje się za tym tajemniczo brzmiącym terminem? Nic innego, jak przystosowywanie środowiska lub narzędzi do anatomicznych możliwości człowieka. Skrupulatne przestrzeganie kilku istotnych zasad bezpośrednio wpływa na minimalizowanie ryzyka występowania niebezpiecznych schorzeń, pojawiających się najczęściej wśród pracowników biurowych. Mowa przede wszystkim o nieznośnych bólach pleców bądź dolnych i górnych odcinków kręgosłupa. Należy zauważyć także, że odpowiedni fotel biurowy poprawia wydajność podczas wykonywania służbowych obowiązków oraz wpływa na dobre samopoczucie pracownika. Te dwa czynniki w połączeniu z wygodą stanowią przepis na sukces. Nie tylko biznesowy, ale przede wszystkim zdrowotny.

Prezentujemy trzy czynniki, którymi musisz kierować się przy wyborze doskonałego fotela

Kupno ergonomicznego fotela biurowego tylko w teorii jest bajecznie prostym zadaniem. Jak więc wygląda praktyka? Współcześni sprzedawcy mebli zasypują klientów mocno rozbudowaną ofertą na wyposażenie biur oraz innych przestrzeni przystosowywanych do pracy. W przypadku wyboru takich elementów należy znaleźć idealny kompromis pomiędzy designem i trendami a najwyższym poziomem komfortu podczas użytkowania. Z właśnie takim asortymentem spotkasz się w sklepie internetowym Malo Design. Każdy z prezentowanych u nas produktów jest szczegółowo opisany. Obecność najważniejszych parametrów, takich jak chociażby wymiary krzesła, stanowi pierwszy czynnik udanych zakupów. Drugi? Materiał użyty podczas tworzenia fotela. Aluminiowa podstawa oraz najwyższej jakości wykończenie siedziska i oparcia zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ostatnim elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest możliwość pełnej regulacji. Nie tylko wysokości, ale przede wszystkim nachylenia tego typu produktu.