home {{this.$translate('menu.back')}}
{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

Hokery

Designerski hoker

Hokery to specyficzny rodzaj siedzenia. W zamyśle swoich twórców miały służyć do siedzenia przy wysokich barach w pubach czy restauracjach. Obecnie jednak wyszły z ram swojej definicji i coraz częściej pojawiają się również w prywatnych domach. Designerski hoker idealnie sprawdzi się do każdej wyspy kuchennej lub wykończenia otwartej kuchni typu barek. W mieście takim jak Wrocław, gdzie na każdym kroku można spotkać restauracje i bary, designerskie hokery cieszą się dużym zastosowaniem. Wpływa to w sposób naturalny na ich migrację do prywatnych domów.

Nowoczesne hokery w swojej budowie bazują na pierwotnym projekcie, czyli prostym, płaskim siedzisku umocowanym na prostej podstawie. Z reguły są dość wysokie, osiągając nawet 90 cm. Jednak ze względu na hokery kuchenne, które służą przy blatach niższych niż barowe, można wyposażyć się w niskie hokery. Sklep Malo Design, poza modelami na stałe niskimi (jak Napoli
i Nicea), w swojej ofercie posiada również hokery do kuchni, które posiadają regulację wysokości (jak Simple i Piza). To sprawia, że hoker-fotel można dostosować do każdej wyspy czy stołu.

Styl, szyk i duży wybór

Mogłoby się wydawać, że ze względu na swoją budowę, hoker designerski nie daje zbyt dużego pola do popisu. Nic jednak bardziej mylnego. Już materiał, z jakiego wykonane jest siedzisko, pozwala na różnorodne opcje. W naszych produktach siedzisko jest wykonywane między innymi
z polipropylenu, stali czy nawet drewna brzozowego. Na zamówienie możemy dodać tapicerowaną poduszkę lub nadać materiałowi dowolny kolor. Samo to daje już kilka różnych wariacji. Ponadto designerski hoker może posiadać tradycyjnie płaskie siedzisko, w kształcie koła czy kwadratu lub, jak w przypadku oferowanego przez nas modelu Cortina, przez wykorzystanie nowoczesnych technik produkcji, składać się z geometrycznych linii. Innym wyjściem, które coraz częściej stosuje się w projektach, jest dodanie oparcia. W pierwszej kolejności zwiększa to komfort siedzenia, ale niewątpliwie również podnosi walory estetyczne i spojrzenie na hokery. Design jaki można dzięki temu uzyskać ma nieskończoną liczbę form. Po pierwsze oparcie może być integralną częścią siedziska, przez co całość zyskuje ładny opływowy kształt. Taki designerski hoker sprawdzi się
w pomieszczeniu utrzymanym w tradycyjnym stylu, jak również wpasuje się w przestrzeń
o nowoczesnym rycie. Oparcie umocowane na odpowiednim stelażu nad siedziskiem i na przykład obite modnym welurem, z widocznymi przeszyciami, nada wnętrzu eleganckiego klasycznego stylu.

Najbardziej tradycyjne designerskie hokery posiadają podstawy, które uformowane są w trapez. Malo Design oferuje modele, w których takie podstawy wykonane są przede wszystkim z metalu lub aluminium. Mamy jednak też takie, gdzie za materiał służy drewno. Inną opcją podstawy
w naszych produktach jest pojedyncza „noga”, jak w modelu Simple lub trzynożna, jak w modelu Piza. Nowoczesne hokery mają podstawy w różnych kolorach, najczęściej malowane sposobem proszkowym. Pasująca do wszystkiego czerń czy podkreślające luksus złoto to żaden problem.

Nowoczesny design i konstrukcja

Mimo iż podstawową formą, w jakiej występuje hoker typu fotel to bryła złożona z dwóch osobnych elementów w postaci siedziska i podstawy, w naszej ofercie mamy również takie, które są jedną całością. Takie modele wykonane są z reguły z jednego kawałka polipropylenu, wzmocnionego włóknem szklanym. Hoker designerski w tym stylu ma bardzo nowoczesne kształty. Idealnie wpasuje się do kuchni zaaranżowanej industrialnie. Może jednak również przybrać prostą przemysłową formę w stylu retro. Wykorzystanie jednego materiału pozwala na różne warianty kolorystyczne. Ile pomysłów w głowach projektantów tworzących hokery taki design.

Hokery kuchenne, które wykonujemy na zamówienie naszych klientów to połączenie stylu
i funkcjonalności. Czy są to standardowe wysokie modele czy dostosowane pod użytkownika niskie hokery jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom, przez zastosowanie indywidualnego stylu oraz niepowtarzalnych wykończeń. Lokalizacją naszej siedziby jest Wrocław, ale wykonujemy usługi na terenie całej Polski. Jeśli potrzebujesz do kuchni nietuzinkowego wyposażenia, które spełni swoją praktyczną funkcję i zachwyci wyglądem, to Malo Design Ci w tym pomoże.