Poczekalnie rzadko kiedy kojarzą się dobrze. Zazwyczaj przychodzą nam na myśl bezkresne kolejki niezadowolonych ludzi zmuszonych do przesiadywania godzinami na okrutnie niewygodnych, niedopasowanych do żadnego ciała krzesłach ludzi, z utęsknieniem nasłuchujących, czy już padło sakramentalne „następny!”. Najnowsze designerskie pomysły na wystrój takich pomieszczeń mogą z powodzeniem odmienić wizerunek pokojów przeznaczonych do oczekiwania na wizytę. Najważniejszy jest przecież zadowolony klient, a jednym ze sposobów na uzyskanie takowej satysfakcji to sprawienie, by czekał on na usługę w komfortowych warunkach i pełnej wygodzie.

Klasycznie, bezpiecznie, wygodnie

Jeśli chcemy, by nasi klienci chętnie przekroczyli próg naszego gabinetu, nie możemy pozwolić im na oczekiwanie na wizytę na sztywnych, topornie i niedbale wykonanych siedzeniach, jak ma to miejsce w bardzo wielu miejscach. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są fotele designerskie w kształcie kubełka, które dzięki eleganckiemu materiałowi obiciowemu, oraz miękkiej poduszce, nadaje poczekalni nieco domowy akcent, co buduje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Wybór koloru oraz rodzaju materiału obicia oraz bazy fotela powinien uwzględniać charakter świadczonej usługi oraz pomieszczenia, w którym siedziska mają się znaleźć.

Kubizm zawsze w dobrym tonie!

W bardziej kameralnych poczekalniach można pokusić się o nieco bardziej luksusowy wystrój, a nieco nowocześniejsze i mniej standardowe fotele będą jak najbardziej na miejscu. Świetnie sprawdzą się tutaj fotele w formie kubicznej, które samym już swoim wyglądem kojarzą się z wysokim standardem i dbałością o klienta na każdym etapie świadczenia usługi. Meble te są minimalistyczne, co doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Jedną z ich największych zalet jest natomiast fakt, że są one niewielkich gabarytów, a co za tym idzie, są niezwykle lekkie, więc nie tylko sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w których zagospodarowanie każdego metra kwadratowego musi być bardzo przemyślane, ale są również bardzo łatwe w przemieszczeniu.

Pokaż klientom, że jesteś inny, niż wszyscy!

Pozostają przy formach kubicznych, w aranżacjach poczekalni bardziej luksusowych gabinetów, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zaskoczyć ludzi przekraczających progi pomieszczenia niestandardowym, a jednocześnie niezwykle ekskluzywnym rozwiązaniem. Często myśląc – fotele designerskie – widzimy modele o niebanalnej, wręcz futurystycznej formie. W tym celu najlepiej umieścić w poczekalni obrotowe siedziska geometryczne. Wykonane z eko-skóry meble zapewniają niezwykły komfort i wygodę. Pamiętając jednak o trwałości użytkowania takich siedzisk, warto rozważyć te wykonane z włókna szklanego, ponieważ zapewnia to dłuższą żywotność bez brzydkich odkształceń i awarii. Zewnętrzna część bryły tworzącej fotel powinna mieć kolor biały, natomiast wewnętrzna część powinna być dopasowana do warunków panujących w pomieszczeniu. W tym aspekcie powinna nas ograniczać jedynie troska o klienta i nasza własna wyobraźnia!