Nowoczesne, niestandardowe projekty mebli to coraz częstszy widok zarówno w przestrzeniach komercyjnych, takich jak salony fryzjerskie, czy instytucje bankowe, ale również w domach i mieszkaniach. Wielu ludziom jednak wciąż wydaje się, że meble designerskie automatycznie łączą się z bajońskimi sumami, a nawet najmniejszy element wystroju, jak taboret czy krzesło, zapewne kosztuje kilka tysięcy złotych i jest poza zasięgiem przeciętnie zarabiającego Polaka. Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy kilka przykładów eleganckich i niebanalnych mebli w przystępnej cenie, które wpisują się w aktualną modę urządzania rozmaitych pomieszczeń.

Królewski styl za rozsądną cenę

Zacznijmy od krzeseł. Istnieje wiele modeli siedzisk designerskich, które faktycznie kosztują bardzo duże pieniądze i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dobrym przykładem produktu, który jest w zasięgu wszystkich nas, a przy tym odznacza się wysoką jakością i klasą, jest krzesło Sofia. Do najmodniejszych mebli w tym sezonie należą te stylizowane na wyroby pochodzące z zamierzchłych epok, które należały niegdyś do możnych tego świata, o których możemy czytać w encyklopedii. W tym przypadku jest to inspiracja tronem Louisa Ghost XV. Jest on jednocześnie bardzo lekki i wytrzymały, a jego cena nie odstraszy nikogo.

Wielobarwne szaleństwo dla każdego!

Dużym zainteresowaniem cieszą się ubrania, a także narzuty lub koce uszyte w taki sposób, że składają się z bardzo wielu elementów o całkowicie innych kolorach, wzorach i stylach. Są to najczęściej połączone ze sobą kwadraty, w pozornie zupełnie przypadkowej konfiguracji. Taki trend doskonale sprawdza się również w przypadku krzeseł i foteli. Tak zwany styl patchworkowy idealnie wpisze się w domowe pielesze, a także w inne pomieszczenia, które w zamyśle mają wyglądać nowocześnie. Konieczne przy tym jest, a by takie siedzisko było miękkie i przyjemne w dotyku, ponieważ produkty wykonane w takiej stylizacji mają kojarzyć się z wygodą oraz ciepłem. Oprócz bardzo przystępnej ceny, zaletą takich mebli jest fakt, ze ich wielobarwność sprawia, że są one wyjątkowo uniwersalne i wpasują się w niemal każde wnętrze z nutą nowoczesnego stylu.

Kawa przy doskonałym stoliku

Stoliki kawowe to główny obiekt zainteresowań wielu projektantów. I w tym przypadku okazuje się, że wysokiej klasy produkty nie muszą kosztować wiele, spełniając wszelkie normy luksusu i najwyższej jakości. Zdecydowanie królują tu stoliki z blatami wykonanymi z trwałych i odpornych blatów MDF. Takie rozwiązanie idealnie uzupełniają drewniane nogi, najlepiej z regulowanymi stopkami. Wygląd i projekt takich elementów wnętrza pozwala na zastosowanie ich zarówno w domu, jak i w dobrej kawiarni. Bardzo gustowne i świetnie prezentujące się połączenie tworzywa sztucznego z prawdziwym drewnem zapewnia doskonale prezentujący się produkt, podkreślający charakter wnętrza, a jednocześnie jest to przyjemność, na którą wszyscy możemy sobie pozwolić.