Wysokie temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a wiosenne i letnie wieczory kuszą swoją magią i sprawiają, że chcemy dłużej przebywać w naszym ogrodzie. To tutaj rozpalamy grilla w towarzystwie przyjaciół czy po prostu wypijamy popołudniową kawę. Za nasz komfort w dużej mierze odpowiadają wybrane meble ogrodowe. Stojące „pod chmurką” stoły, krzesła czy fotele muszą bowiem spełniać więcej wymagań, niż te znajdujące się w domu. Jak zatem wybrać meble do ogrodu i na co zwrócić uwagę?

Jeżeli posiadamy duży ogród, śmiało możemy wybrać cały zestaw mebli

Dom jednorodzinny, który może pochwalić się sporych rozmiarów ogrodem, a nierzadko jeszcze tarasem, to wymarzone miejsce dla rozbudowanego zestawu mebli ogrodowych. Składa się na niego zazwyczaj stół z parzystą ilością krzeseł albo stolik kawowy połączony z wygodnymi fotelami czy sofą. Na rynku można spotkać także niestandardowe rozwiązania, jak dołączone do kompletu huśtawka, skrzynia albo szezlong. Takie meble ogrodowe idealnie sprawdzają się jako strefa wypoczynkowa umieszczona na tarasie albo w altance.

Ogródki są dla nas czymś więcej, niż tylko miejscem do sadzenia roślin. To przede wszystkim miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także zabaw z dziećmi – traktujemy je więc jako swoiste przedłużenie domu. Nic więc dziwnego, że często decydujemy się na komplety mebli wykonane w taki sposób, by jak najbardziej przypominały te stojące w zamkniętych pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, że akcesoria do ogrodu muszą odznaczać się większą wytrzymałością, gdyż są narażone na czynniki zewnętrzne. Idealne okażą się meble wykonane z metalu i drewna, jak również z aluminium. Meble przeznaczone do ogrodu powinny być przede wszystkim trwałe, łatwe w czyszczeniu i odporne na wilgoć.

Niewielki taras czy balkon to nie problem. Przedstawiamy meble składane!

Dla wielu z nas, szczególnie mieszkających w dużych miastach, ogródek pozostaje w sferze marzeń. Czy w związku z tym musimy rezygnować ze strefy wypoczynku na świeżym powietrzu? Niekoniecznie. Nawet na balkonie o niewielkim metrażu z powodzeniem można urządzić zielony kącik do relaksu. Potrzebujemy jedynie 2-3 metrów kwadratowych do wstawienia krzeseł i stolika, a 10 metrów dla większego stołu z kilkoma miejscami do siedzenia. A gdy już podejmiemy decyzję o urządzeniu balkonu, wybierzmy zgrabne meble składane: oferujemy je w naszym sklepie Malo Design. Doskonałe będą też skrzynie o niedużych rozmiarach, w których schowamy niezbędne drobiazgi i tym samym zaoszczędzimy cenną przestrzeń.