Wybór elementów wystroju restauracji to bardzo trudne zadanie. Właściciele takich miejsc bardzo często korzystają z pomocy profesjonalistów – dekoratorów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że klienci poza kuchnią zwracają też uwagę na wystrój wnętrza. Nie da się zaprzeczyć, że w pomieszczeniu dobrze zaaranżowanym, zadbanym, czystym po prostu chętniej się przebywa. W dzisiejszych czasach właściciele restauracji powinni szczególną uwagę przywiązywać do wnętrza. W końcu pierwsze wrażenie klienta o danym lokalu wynika ze spostrzeżeń na temat wystroju. W związku z tym niezwykle ważne jest zadbanie, aby to pierwsze wrażenie było jak najlepsze. Wyróżnić można również pewnego rodzaju zależność – klienci najchętniej wracają do lokali, gdzie w miłej atmosferze można spotkać się z przyjaciółmi oraz gdzie można smacznie zjeść. W związku z powyższym wyróżnić można dwie podstawowe kwestie, mające istotne znaczenie przy wyborze lokalu przez klienta - wystrój wnętrza oraz jakość serwowanych dań.

Nowoczesny design

Jaki powinien być wystrój restauracji? Z pewnością wiele zależy od charakteru lokalu. Wyróżnić można dwa podstawowe style – restauracje nowoczesne oraz stylizowane na antyczne, dawne. W obu wskazanych rozwiązaniach jako elementy dekoracji fantastycznie sprawdzą się meble designerskie. Po pierwsze należy zastanowić się nad kolorem ścian. Dobrze, jeśli będzie neutralny. Należy odrzucić kolory jaskrowe, które niejako będą przytłaczać oraz razić w oczy. Taki lokal z pewnością nie będzie pozytywnie odbierany przez klientów. Najważniejszymi elementami wystroju wnętrza są krzesła oraz stoliki. To w zasadzie podstawowe części wyposażenia restauracji. Bez miejsc do siedzenia nie byłoby lokalu. Designerskie krzesła oraz nowoczesne stoliki to niejako symbol stylowej i nowoczesnej restauracji. Jakie dobrać odpowiednie elementy wystroju? Warto jest postawić na klasyczne, jasne kolory ścian, natomiast krzesła oraz stoliki powinny odróżniać się na tle całości – wzorem, kształtem, kolorem. Warto jest również umieścić w restauracji kilka elementów stanowiących dodatkowe dekoracje, mogą to być fotele lub sofy.

Magia świateł

Jednym z najlepszych sposobów na ozdobienie wnętrza jest wykorzystanie oświetlenia. W tej roli fantastycznie sprawdzą się lampy, żyrandole. Z pewnością to bardzo ciekawa i wyjątkowa dekoracja. Odpowiednio dobrane oświetlenie po zmroku przyczynia się do powstania niezwykłego klimatu w restauracji. Warto jest również zastanowić się nad zakupem luster, które optycznie powiększają pomieszczenia. Niezwykle ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni przy oknach – przepiękne zasłony, delikatne firanki, rolety rzymskie czy kwiaty to wyjątkowe ozdoby, które powinny znaleźć się w każdej restauracji. Wyjątkowe meble oraz elementy dekoracyjne można znaleźć w sklepie Malo Design. Oferujemy nowoczesne produkty, o oryginalnym, nietuzinkowym wyglądzie. Dbamy o najwyższą jakość wszystkich naszych produktów.