Kuchnia nie bez powodu nazywana jest centrum i sercem każdego domu. Tutaj spotykamy się kilka razy dziennie, by wspólnie celebrować posiłki, a także spędzamy trochę czasu na ich przygotowaniu. Cenimy sobie więc pomysłowe rozwiązania, ułatwiające nam korzystanie z tego pomieszczenia, a ponadto chcemy, żeby wyglądało ono perfekcyjnie. Dobrze przemyślana i zaprojektowana kuchnia staje się inwestycją na lata, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby właściwie zaplanować jej wygląd.

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna

Zanim zaczniemy planować kolory i materiały, z jakich mają być wykonane meble, podłoga, ściany i dekoracje, przez chwilę skupmy się na samej istocie kuchni. Do czego ma nam służyć? Przede wszystkim do przygotowywania posiłków, a w niektórych przypadkach również do ich spożywania. Powinna być wygodna i sprytnie zaprojektowana, tak, byśmy nie tracili czasu na niepotrzebne bieganie z jednego końca pomieszczenia na drugi. W tym celu dobierzmy pasujące do naszych wymagań meble kuchenne, jak również sprzęty, z których będziemy korzystać. Do kanonu wyposażenia należy płyta grzewcza, piekarnik, lodówka i zlew. W zależności od potrzeb miejsce w kuchni znajduje też mikrofalówka, robot kuchenny czy ekspres do kawy.

Centralnym miejscem w każdej kuchni lub jadalni jest stół. To przy nim jemy, spotykamy się z rodziną, czasem pracujemy albo gramy w gry. Musi być więc nie tylko piękny, ale też trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Te wymagania doskonale spełni prosty, jasny stół w stylu skandynawskim oraz dopasowane do niego krzesła, utrzymane w podobnej stylistyce. Prostota stołu daje nam oczywiście przestrzeń do eksperymentów – sprawdzą się tu również ciekawe w formie krzesła nowoczesne, które dodadzą wnętrzu charakteru.

Styl skandynawski to połączenie praktyczności z designem

Urządzenie kuchni w stylu skandynawskim nie jest trudne, a zyskujemy jednocześnie modne i ponadczasowe wnętrze, jakie będzie nas cieszyć przez lata. W tym celu postawmy na minimalistyczne meble. Często wybierane są białe fronty zestawione z jasnym drewnem, lecz na tym nie kończą się możliwości opisywanej stylistyki. Każdy jasny odcień beżu, szarości, a także pasteli jest tutaj mile widziany. Warto wyposażyć kuchnię w dużą ilość szafek i półek, pomagających w utrzymaniu porządku. Doskonale dopracowana przestrzeń sprawi, że pełne naturalnego światła pomieszczenie będzie optycznie większe. Nie zapomnijmy również o skandynawskim stole. W Malo Design oferujemy proste oraz designerskie modele, które wraz z dopasowanymi krzesłami stworzą wysmakowaną całość i staną się eleganckim dopełnieniem stylowej kuchni.