Designerskie stoły drewniane nie powstały z myślą jedynie o amatorach niestandardowych rozwiązań i znawców najnowocześniejszych trendów wystroju wnętrz. Powstały one z myślą o nas wszystkich. Dlaczego? Rynek zalany jest seryjnie produkowanymi, identycznymi meblami robionymi w sposób taśmowy, wyglądającymi jak wszystkie inne produkty. Fakt ten dla większości z nas jest przytłaczający, a posiadanie produkowanych w setkach tysięcy egzemplarzy tych samych stołów z materiałów drugiej kategorii potrafi być niezwykle frustrujące. Naturalną odpowiedzią na powyższe propozycje jest naturalne drewno, które świetnie sprawdzi się w każdym zastosowaniu. Oto dwa najważniejsze z nich

Kameralnie, ale z przytupem

Rozwiązania industrialne to doskonały sposób na umilenie kameralnych spotkań czy szybkich posiłków. To oczywiste, że każdy napój i danie powinny być ucztą tak samo dla podniebienia, jak i dla oka, a więc stół, na jakim je podajemy, również powinien cieszyć nasz zmysł wzroku. Połączenie surowości formy industrialnej z nieco bardziej tradycyjną, poprzez zastosowanie drewnianych blatów, stanowi strzał w dziesiątkę dla takich właśnie rozwiązań. Dostępne są industrialne meble tego rodzaju z interesującymi stężeniami poprowadzonymi pod stołem, które zdają się być swoimi własnymi cieniami. Nieco grubszy, jasny blat wykonany z najwyższej jakości drewna zapewni poczucie luksusu i doskonale przełamie prostą formę podstawy stołu. Dobrym pomysłem będzie dodanie tu nowoczesnych, prostych w formie i kształcie krzeseł lub foteli, które będą współgrać z wyglądem i charakterem stołu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w kuchni, jako stolik kawowy, ale wpisze się również w krajobraz klimatycznej kawiarni, gdzie klienci cenią sobie prosty, ale wyważony i nowoczesny design.

Estetycznie, trwale i dla całej rodziny

Dzisiejszy świat pędzi w zastraszającym tempie, coraz częściej zabierając nam możliwość wspólnych posiłków w gronie rodzinnym. Warto zmotywować się do kultywowania tego zwyczaju zaopatrując się w stół do jadalni dla całej rodziny, który może stanowić centralną część domu, czy mieszkania. Idealnym pomysłem będą tutaj stoły nie tylko z drewnianymi blatami, ale wykonane w całości z drewna. Przywołuje to miłe wspomnienia z naszych domów rodzinnych, gdzie meble drewniane bardzo często były oczywistym rozwiązaniem wystroju wnętrza. Najlepsze i najtrwalsze stoły do takiego celu to meble wykonane z drewna dębowego, najlepiej w jasnym kolorze, aczkolwiek zastosowanie blatu z jesionu, sosny, czy buku również zapewni długowieczność produktu. Rodzinny charakter zachęcający do wspólnych posiłków zapewni okrągły kształt stołu, który pozwoli na kontakt wzrokowy wszystkich członków rodziny bez konieczności wychylania się do tyłu lub do przodu, gdy chcemy powiedzieć coś komuś siedzącemu dalej od nas. Taki stół można z powodzeniem postawić w kuchni, lub w salonie, by zapewnić sobie miłą, rodzinną atmosferę przy okazji każdego wspólnego posiłku.