Nie każdy może pochwalić się kuchnią, w której cała rodzina spędza czas na gotowaniu, a potem próbowaniu przygotowanych dań. Kawalerki i mieszkania w kamienicach czy blokach, to wnętrza o niewielkim metrażu. Jednak jeśli zostaną urządzone z pomysłem, nawet z najmniejszej kuchni uda się stworzyć funkcjonalną strefę gotowania. Sprawdź, jakie meble nowoczesne przydadzą się do zaaranżowania przestrzeni kuchennej.

Blat zamiast stołu, czyli praktyczna kuchnia z kolorowymi hokerami

Dysponując wnętrzem o ograniczonym metrażu, należy podjąć wszelkie możliwe kroki, aby zaoszczędzić maksymalną ilość przestrzeni. Dlatego urządzając swoją kuchnię najpierw pomyśl, z czego warto zrezygnować, kosztem dodatkowych centymetrów. Ciekawym pomysłem jest usunięcie z kuchni stołu, który zabiera niepotrzebne miejsce. Zamiast tego, lepiej zadbać o dłuższy blat, a na nim wydzielić strefę jadalną. Stół z krzesłami zastąp blatem, do którego dostawisz dwa hokery w żywych barwach. Są to lekkie i przestawne meble nowoczesne, które bez problemu można przenosić. Oprócz funkcji czysto praktycznej, hokery mają niesamowity wygląd, wprowadzający do wnętrza designerską nutę.

Jasne meble pod sam sufit. Zabudowana kuchnia to oszczędność miejsca

Planując strefę kuchenną w małym pomieszczeniu, ważne jest, żeby nie pominąć żadnego wolnego obszaru. Dlatego z góry odrzućmy klasyczne szafki kuchenne. W ich miejsce polecamy meble nowoczesne w zabudowie pod sam sufit. Wysokie projekty w stylu designerskich meblościanek, cieszą się ogromną popularnością, bo nie tylko mieszczą wiele naczyń kuchennych, ale i znakomicie się prezentują. Zwłaszcza, jeśli są utrzymane w jasnych barwach. Pastele perfekcyjnie sprawdzają się w małych wnętrzach, optycznie je powiększając. Dobrze jest o tym pamiętać, ponieważ malując ściany wąskiej kuchni na przytłaczające, intensywne barwy, zmniejszymy pomieszczenie. Na koniec warto dodać, że najlepsze do nowoczesnej kuchni są meble kuchenne bez uchwytów. Szafki otwierane pod naciskiem, dzięki specjalnym mechanizmom, są wygodne w użytkowaniu i dużo ładniejsze, niż ich starsze wersje z wystającymi uchwytami.

W naszym sklepie internetowym Malo Design można znaleźć wysokiej jakości meble nowoczesne, m. in. te, idealne do zaaranżowania kuchni. Geometryczne hokery czy stoliki kawowe są u nas dostępne w atrakcyjnych cenach. Zamawiając meble wykonane według innowacyjnych projektów, otrzymasz designerskie i funkcjonalne elementy wystroju mieszkania. Zachęcamy do przejrzenia, co aktualnie posiadamy w ofercie. Mamy nadzieję, że wśród naszych mebli, każdy znajdzie coś do swojej kuchni.