Platforma finansowa

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
> > > Odrabiamy zadanie domowe. Jak urządzić dziecięcy pokój, żeby ułatwić skoncentrowanie się na nauce?
Blog
Ostatnie wpisy
 

Odrabiamy zadanie domowe. Jak urządzić dziecięcy pokój, żeby ułatwić skoncentrowanie się na nauce?

Aktualności

Rozwiązywanie przykładów z zeszytu ćwiczeń, poznawanie nowych słówek w języku obcym czy wkuwanie na pamięć różnych dat i regułek. Tego rodzaju obowiązki szkolne z pewnością nie należą do najprzyjemniejszych. Zwłaszcza w takiej sytuacji, kiedy na odrabianiu lekcji zwyczajnie trudno się skupić. W Malo Design nie mamy wprawdzie patentu na wyśrubowanie średniej i czerwony pasek na świadectwie, ale za to z przyjemnością udzielimy kilku użytecznych porad odnośnie aranżacji pomieszczenia do nauki.

Przestrzeń do pracy musi być wyraźnie rozdzielona. Usuń z widoku wszelkie możliwe rozpraszacze

Badania naukowe dowodzą, iż ludzki umysł jest w stanie zachować maksymalną koncentrację nieprzerwanie przez ok. 15-30 minut. Dlatego przed przystąpieniem do wykonywania zadania domowego należy sobie przygotować specjalnie wydzielone miejsce. W tym celu bardzo pomocne okazują się biurka designerskie o ergonomicznej konstrukcji. Kilka takich modeli znajduje się w ofercie Malo Design. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu nie tylko zapewniają maksymalną wygodę, ale też pozwalają starannie wyselekcjonować niezbędne rzeczy. Tutaj warto zwrócić uwagę na biurka z szufladami i przegródkami, takie jak Bora, Kanada czy Lima – więcej szczegółów na ich temat w naszym sklepie. Kiedy ma się przed sobą wyłącznie rzeczy potrzebne do nauki (podręcznik, komputer, własne notatki itd.), znacznie łatwiej oddać się szkolnym obowiązkom w pełni. Cała reszta może zaczekać, najlepiej poza zasięgiem rąk i wzroku niesfornego ucznia.

Funkcjonalne biurka designerskie pomogą dobrze zorganizować i uporządkować miejsce do nauki

Podobno chaos działa stymulująco na aktywność twórczą – niestety przyswajanie usystematyzowanej, szkolnej wiedzy ma raczej niewiele wspólnego z dobrze pojmowaną kreatywnością. Za to rzeczy walające się po wszystkich kątach pokoju dziecięcego mogą skutecznie rozpraszać uwagę, przez co nauka sporo straci na efektywności. W asortymencie Malo Design znajdzie się kilka funkcjonalnych akcesoriów, które pozwolą utrzymać w ryzach posiadane książki, przybory do pisania, słuchawki czy ubrania. Rzecz jasna sprzątanie nie może stać się pretekstem do tego, żeby odrabianie zadań domowych przekładać na później w nieskończoność. Po prostu odkładanie wszystkich przedmiotów na jedno, z góry ustalone miejsce zaraz po tym jak przestanie się z nich korzystać, stanowi bardzo użyteczny nawyk. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z produktami z naszego sklepu – designerskie biurka to ważna część oferty Malo Design.