Moda bardzo szybko się zmienia, podobnie jest z trendami w dekorowaniu wnętrz. Raz popularne są jasne, przytulne wnętrza, a za kilka miesięcy dominują aranżacje o surowym charakterze, zimna kolorystyka. Za nowymi trendami czasami ciężko jest nadążyć. W związku z powyższym poniżej przygotowaliśmy listę najmodniejszych w ostatnim czasie stylów aranżacji wnętrz.

Shabby hic, art deco, styl nowoczesny, klasyczny

Obecnie wyróżnić można wiele trendów w aranżacji wnętrz. Bardzo popularny w ostatnim czasie jest shabby hic. Jest to styl inspirowany dekoracjami angielskich i francuskich wiejskich domów. Ciepłe, pastelowe kolory, meble stylizowane, postarzane, ręczne dekoracje decoupage, haftowane poszewki. Tak urządzone wnętrze jest niezwykle przytulne i ciepłe. Art. deco to zupełne przeciwieństwo shabby chic. To niezwykle bogate dekoracje, zdobienia, marmury, skóry. To styl najczęściej stosowany w luksusowych domach, gdzie pomieszczenia są duże, przestronne. To dość zimny styl, surowy, ściany najczęściej pomalowane są w jasnych kolorach – bieli, ewentualnie szarości. Klasyczne aranżacje wnętrz to ponadczasowy design. Nie da się zaprzeczyć, że klasyczne rozwiązania były, są i z pewnością jeszcze długo będą modne. Jasne, przestronne wnętrza, drewniane meble, przepiękne dekoracje – świeczniki, karafki, porcelanowe ozdoby, kryształy, okazałe lampy oraz żyrandole. Sofy i krzesła tapicerowane. To jeden z najpiękniejszych stylów aranżacji wnętrz. Od dłuższego czasu niezwykłe popularne są nowoczesne wystroje. Duże pomieszczenia, rezygnacja z dodatkowych dekoracji, niewiele mebli – najczęściej w salonie znajduje się sofa, fotele, ława, ewentualnie komoda. Styl nowoczesny to ograniczenie ilości ozdób w zasadzie do minimum, stonowane kolory oraz designerskie dodatki. Poza wskazanymi powyżej trendami aranżacji można wyróżnić również styl francuski, vintage, rustykalny, marynistyczny.

Designerskie meble do Twojego domu

Designerskie fotele, krzesła, stoły – to wyjątkowe elementy aranżacji wnętrz. Nietuzinkowy wygląd, kształt, kolor, wzór to cechy, które wyróżniają tego typu meble na tle innych. Są na tyle oryginalne i ciekawe, że mogą stanowić dopełnienie praktycznie każdego wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu meble szczególnie będą pasować do stylu nowoczesnego. Przy aranżacji wnętrz niezwykle ważne jest również dobranie odpowiednich dekoracji. Najważniejsze jest oświetlenie, warto jest zastanowić się nad zakupem oryginalnych lamp, nowoczesnych żyrandoli. Najpiękniejszymi ozdobami, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu, są też kwiaty. Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich doniczek, by pasowały do reszty wystroju domu. Nowoczesne, oryginalne, designerskie meble można znaleźć w ofercie Malo Design. Gwarantujemy najwyższą jakość w bezkonkurencyjnych cenach!