Urządzając sypialnię, warto zacząć od doboru odpowiedniego wyposażenia. Meble i dodatki czynią cuda, jeśli tylko zostaną wybrane z pomysłem. Gdy tak się stanie, otrzymamy stosowną zapłatę w postaci zasłużonego odpoczynku i zdrowego snu. Nowoczesna sypialnia to połączenie komfortowej przestrzeni, lekkich kolorów oraz funkcjonalnych mebli w dobrym stylu. Całość zapewni designerski efekt.

Wygoda jest najważniejsza. Jak dobrać stylowe łóżko, dobre dla kręgosłupa?

Wybierając łóżko do sypialni, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na wygodę i komfort użytkowania. Najczęściej najpierw wybiera się stelaż, a następnie dopasowuje się do niego materac (zwykły lub ortopedyczny), który spełni wymagania i potrzeby użytkowników, a także zapewni zdrowy sen. Jeśli mamy na oku meble nowoczesne, nie możemy pominąć wysokiego, pikowanego zagłówka. Można go zamówić komplecie z łóżkiem lub dobrać później, jako osobny element. Do takiego zagłówka idealnie będą pasować mięsiste, grube koce oraz pikowane narzuty w tym samym kolorze, które spełnią funkcję nie tylko designerską, ale będą również gwarancją wygody. W przytulnie urządzonej sypialni miło spędza się czas nie tylko w nocy, lecz także w ciągu dnia, np. czytając książkę.

Charakterystyczne dodatki uczynią sypialnię niepowtarzalnym miejscem relaksu

Meble nowoczesne z pewnością już same w sobie są gwarancją nietuzinkowego wnętrza. Warto jednak zastanowić się nad drobnymi akcentami, które charakteryzują oddzielny styl: prowansalski lub skandynawski. Niewielkie dodatki, takie jak pasiaste poduszki czy marynarskie figurki wykończą sypialnię, nadając jej określonego wyrazu. Pomyślmy także o odpowiednio dobranym kolorze – tutaj świetną inspiracją okazują się różne kamienie szlachetne. Doskonale sprawdzą się także klasyki typu biel, brąz lub odcienie szarości.

Przechowywanie ubrań w designerskiej garderobie – sposób dla każdego

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem na przechowywanie ciuchów, jest z pewnością garderoba, jednak nie każdy dysponuje osobnym pokojem. Na szczęście istnieją alternatywy: za wezgłowiem łózka można wstawić ściankę działową z miejscem na wejście, udekorowane zasłonką. Tak uzyskuje się przestrzeń na wymarzoną garderobę. Jeśli nadal brakuje miejsca na ubrania, dobrze jest zastanowić się nad pojemną szafą. Pamiętajmy, że meble nowoczesne są tak konstruowane, by nie przytłoczyć wnętrza. Godne uwagi są szafy zasłonięte lustrami, z przesuwnymi drzwiami. Odwiedzając nasz sklep Malo Design, znajdą Państwo wiele inspiracji do sypialni. Wśród nich szczególnie chcemy wyróżnić meble nowoczesne i dodatki, w postaci stylowych narzut na łóżko.