Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, spędzamy w niej naprawdę dużo czasu. Przede wszystkim w kuchni przygotowywane są posiłki, ale też często jest to miejsce, gdzie spożywane są dania. Nie da się zaprzeczyć, że klasyczne kuchnie, jako osobne pomieszczenia są coraz mniej popularne. Obecnie najczęściej zamiast kuchni w domu wykonywany jest aneks kuchenny otwarty na salon czy jadalnię. Z pewnością takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niemniej jednak warto jest zwrócić uwagę na fakt, że wykończenie kuchni to niezwykle trudne zadanie. Przede wszystkim dlatego, że nie można dowolnie decydować o wystroju. Niezwykle ważne są aspekty techniczne – umieszczenie sprzętu, wybór miejsca pod zlew. Często zastosowanie wybranych rozwiązań ze względów konstrukcyjnych jest po prostu niemożliwe. Niemniej jednak kuchnia bardzo często jest nazywana królestwem Pani Domu i chociażby z tego względu warto jest zadbać o odpowiedni wystrój tego pomieszczenia.

Jak zaaranżować aneks kuchenny?

Aneks kuchenny zamiast klasycznej kuchni to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że aneks jest otwarty na inne pomieszczenia. Przebywając w salonie czy jadalni dokładnie widać, jak wygląda tego typu kuchnia. W związku z tym niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiedni wygląd aneksu. Przede wszystkim należy dobrać estetyczne, atrakcyjne szafki kuchenne, warto rozważyć też umieszczenie sprzętu AGD w zabudowie. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również zakup wyspy – która stanowi pewnego rodzaju oddzielenie części, w której się gotuje od części jadalnej. Nowoczesny hokery fantastycznie sprawdzą się jako element ozdobny przy tego typu zabudowaniach. Jeśli szafki są w jednym kolorze warto jest zdecydować się na zakup hokera w kolorze jaskrawym – żółtym, różowym. Fantastycznie będzie odróżniał się na tle aneksu. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się mini barki w kształcie litery L, które montowane są od ściany i wykonane z blatów kuchennych. To również bardzo ciekawy sposób na oddzielenie przestrzeni kuchennej od pozostałych pomieszczeń w domu.

Wyjątkowe kuchenne ozdoby

Jakich ozdób nie powinno zabraknąć w kuchni? Przede wszystkim należy tutaj wskazać zielone rośliny. Należy zastanowić się nad zakupem kolorowych doniczek i umieszczeniu w nich ziół. Poza przepięknym zapachem warto jest zwrócić uwagę na praktyczne zastosowanie – w końcu można ich używać jako składników potraw. Ponadto w kuchni monochromatycznej, gdzie nie ma kolorowych ozdób, a wszystkie elementy są w podobnym tonie kolorystycznym warto jest zakupić ozdoby, które dzięki wyrazistej barwie będą pewnego rodzaju akcentem kolorystycznym ożywiającym wnętrze pomieszczenia. Mowa tutaj o stołkach barowych, ale również krzesłach o oryginalnym kształcie czy stolikach. Szeroki wybór designerskich mebli i dodatków dekoracyjnych oferuje sklep Malo Design. Dysponujemy nowoczesnymi meblami wykonanymi z najwyższą starannością. Służymy swoją pomocą przy wyborze najlepszych rozwiązań.