Pokój dzienny to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Tutaj przyjmujemy gości, urządzamy rodzinne przyjęcia, a także chętnie relaksujemy się po trudnym dniu w pracy. Pragniemy więc, by owa przestrzeń oddziaływała na nas pozytywnie. Pomoże nam w tym odpowiednie urządzenie salonu. Nie zawsze musi być ono zgodne z najnowszymi trendami, ale warto zorganizować je w taki sposób, by odzwierciedlało nasz gust i upodobania. W tym celu uważnie dobierzmy elementy wystroju, w szczególności kanapę i stojącą przy niej ławę.

Mebel praktyczny może być też elegancki. Jak to skutecznie pogodzić?

Decydując się na ten element wystroju, zwracamy uwagę zwłaszcza na jego wygląd oraz estetykę wykonania. Jeśli lubimy dopracowane wnętrza i dobrze czujemy się tam, gdzie wszystko idealnie do siebie pasuje, będzie to dla nas kwestia nadrzędna. Oczywiście dobranie mebla do innych elementów wystroju jest niezwykle ważne, ale czasami opłaca się pozwolić sobie na nutkę szaleństwa. Nasz stolik kawowy wręcz zyskuje na atrakcyjności, jeżeli został wykonany z innych materiałów albo ma odmienny kolor. Skupmy się jedynie na tym, by utrzymać całość aranżacji w jednej stylistyce.

Nawet wyjątkowo wymyślny design potrafi, wbrew pozorom, być funkcjonalny. Dotyczy to szczególnie nowoczesnych ław do salonu. Producenci mebli proponują innowacyjne rozwiązania, które pomagają zaoszczędzić miejsce chociażby w najmniejszym pomieszczeniu. Do najpopularniejszych należy zastosowanie dwóch lub trzech stolików o różnej wysokości. Można z nich skorzystać podczas rodzinnego spotkania, a gdy się skończy – po prostu wsunąć jeden pod drugi, zyskując mnóstwo przestrzeni na codzienne życie.

Wygoda na wyciągnięcie ręki. Dopasujmy wymiary mebla do swoich potrzeb

Aby wybrany stolik kawowy dobrze nam służył i wręcz ułatwiał korzystanie z udogodnień pokoju dziennego, należy dokładnie przemyśleć jego rozmiary. Zbyt mały i niski sprawi, że przebywanie przy nim większej liczby osób i sięganie po filiżanki z kawą stanie się po prostu niewygodne. Natomiast wysoka ława może przesłonić nam widok na kluczowe elementy wyposażenia pokoju: telewizor, kominek, a także świat za oknem. Decydując się na konkretny model, zawsze dokładnie sprawdźmy, czy odpowiada on naszym potrzebom.

Najłatwiej będzie stanąć obok sofy, a następnie usiąść na niej i wyobrazić sobie swój idealny stolik kawowy. Ile miejsca pozostaje po rozstawieniu kanapy i foteli? Jak duża odległość dzieliłaby blat od siedzisk (optymalny odstęp to 45 cm)? Ilu gości zwykle przyjmujemy? Czy wszyscy będą mogli swobodnie korzystać z mebla? Jeśli często urządzamy przyjęcia, a metraż salonu nie pozwala na ustawienie dużej ławy, optymalnym rozwiązaniem okażą się stoliki-bliźniaki dostępne w naszym sklepie internetowym Malo Design. Uniwersalny wygląd pozwoli na ich dopasowanie do każdego wnętrza, a możliwość wsunięcia jednego pod drugi umożliwi pełne wykorzystanie przestrzeni mieszkania.